Korona kriza je prinesla nenadno potrebo po dvigu digitalnih veščin zaposlenih. Zbrali smo nekaj primerov, kako so se različne iniciative lotevale izzivov in kakšne rešitve so pri tem nastale.
Litva: Projekt Digital Lithuania zagotavlja platformo za javne uslužbence, da preizkusijo in izboljšajo svoje digitalne veščine na podlagi najboljših mednarodnih praks in raziskav prebivalstva.
Italija: Digital Innovation Hub Lombardia je med pandemijo COVID-19 nudilo obsežno podporo podjetjem, zlasti MSP. Predlagali so koncept pametnega dela in pojasnil, kako naj se podjetja odzovejo.
Malta: Malta Enterprise s projektom Facilitating telework podpira sprejetje dela na daljavo s financiranjem delodajalcev in samozaposlenih posameznikov, da vlagajo v tehnologijo, ki omogoča delo na daljavo, in si s tem delno pokrijejo stroške takšnih rešitev.
eBiznify je program usposabljanja za razvoj digitalnih veščin v elektronskem poslovanju za MSP in samozaposlene.
Združenje delodajalcev na Malti je prav tako organiziralo serijo spletnih seminarjev, da bi razjasnili izzive, povezane z obdelavo zdravstvenih podatkov zaposlenih med pandemijo, pravne podlage in načela za obdelavo dela na daljavo ter samo varnost obdelave.
Irska: Skillnet Ireland je nacionalna agencija, namenjena promociji in spodbujanju učenja delovne sile na Irskem. Med pandemijo COVID-19 je agencija ponujala različne spletne delavnice, od katerih se je večina osredotočila na kibernetsko varnost, da bi podjetjem in zaposlenim pomagala, da se zaščitijo pred naraščajočimi kibernetskimi grožnjami.