V podjetju Danfoss Trata se zavedajo, da je optimizacija vedno bolj kompleksnih energetskih sistemov daljinskega ogrevanja možna le s pomočjo digitalnih orodij, ki podatke o trenutnem stanju v omrežju in ogrevalnih sistemih zajemajo, analizirajo in potem predlagajo ukrepe, ki bodo izboljšali energetsko učinkovitost ogrevanja.
Digitalizacija prinaša določena tveganja
Dejan Kaisersberger, CFO v podjetju Livar, opozarja na določena tveganja, ki jih s seboj prinaša digitalizacija. »To je predvsem preveliko zanašanje na tehnologijo in pa vprašanja kibernetske varnosti. Iz tega razloga je izbor zanesljivega in preverjenega dobavitelja ključnega pomena. To je še toliko bolj pomembno, ker je na trgu prisotna poplava podjetij, ki so začutila priložnost za zaslužek in črpanje evropskih sredstev,« opozarja. »Projekti se morajo v podjetju izvajati na podlagi kvalitetne in zanesljive ocene potreb, stroškov in tveganj. Kdor se za digitalizacijo odloča, ker je videl možnost, da pride do subvencije, ne vidi celotne slike, saj bo s tem na dolgi rok izgubil dragoceni čas za razvoj tistega, kar v resnici potrebuje.«
Digitalizacija ključna tudi za dokazovanje skladnosti s predpisi in standardi
»V proizvodnem okolju LTH Castings digitalizacija izboljšuje preglednost nad proizvodnimi procesi in spodbuja njihovo optimizacijo. S standardiziranim uvajanjem digitalizacije v proizvodnji se zmanjšuje možnost manipulacije s podatki, kar omogoča večjo transparentnost in hitrejši dostop do informacij za uporabnike,« povedo v LTH Castings. »Zbiranje in obdelava podatkov kot stranskega produkta proizvodnega procesa pa omogočata nadzor nad kakovostjo izdelkov ter neposreden vpliv na proizvodne procese v realnem času. Visoka stopnja digitalizacije v proizvodnem okolju je ključna tudi za dokazovanje skladnosti s predpisi in standardi.«
Celoten članek je na voljo na TUKAJ.