Ključne ugotovitve:
- Slovenija ima zaradi velikosti prednost, da se pri oblikovanju in izvajanju digitalne vladne politike odziva hitro in agilno in si močno prizadeva za digitalizacijo, gospodarski razvoj in socialno blaginjo.
- Slovenija bi lahko izboljšala usklajevanje in okrepila vizijo in analitični pristop za podporo digitalni preobrazbi javnega sektorja.
- Slovenija mora vključiti ekosistem zainteresiranih strani v pripravo prihodnjih digitalnih in ali podatkovnih strategij.
- Država bi imela koristi od digitalnega okolja in digitalne kulture za razvoj in ohranitev digitalne delovne sile. Slovenija bi lahko prednostno vlagala v usposabljanje ljudi in infrastrukturo na vseh institucionalnih ravneh.
- Slovenija ima možnost izboljšav na področju javnih storitev skozi partnerstva in sodelovanje lokalnih in centralnih vlad.
- GOV.SI in eUprava.si sta poenostavila izkušnjo dostopa do vladnih storitev in informacij, poenostaviti pa bi bilo potrebno tudi druge kanale in storitve.
- Ključna je nadaljnja uporaba in razvoj digitalnega potrjevanja in e-podpisov SI-PASS.
- Ključna je odprava vrzeli v strateških in taktičnih vidikih upravljanja podatkov.
- Vodenje in oblikovanje digitalne preobrazbe javnega sektorja bo Sloveniji omogočilo, da v celoti izkoristi digitalne tehnologije za razvoj digitalnega gospodarstva in zdrave digitalne družbe.
Celotno poročilo OECD najdete TUKAJ.
Avtor naslovne fotografije: Mreža NVO za vključujočo informacijsko družbo, prispevek E-uprava: opravljanje upravnih postopkov preko spleta, slika iz video vodiča E-uprava je smer prava.